ART / Etchings etc / Colour etching 14088036
nr 1408 8036
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Pär Gunnar Thelander (b. 1936), Sweden. 'Paradis II', 1989, Haskel 226. Signed, numbered 10/90. Unframed, etsning + handkolorering. Sheet: 87, 5x68 cm,
COLOUR ETCHING, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 10/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
300
SEK 100
Monday July 19 2021
at 18:17:17
19/7 17:10:57
Pär Gunnar Thelander
Read more about Pär Gunnar Thelander